Başkanın Mesajı

SEVGİLİ KARDEŞLERİM

 

Her gün yeni bir başlangıç, her başlangıç bir umut Esenyut'ta.
Kendini ve kentini yenileyen ilçemizde prestijli projelerin hayata geçmesi ilçemizi aynı zamanda bir çekim merkezi haline getirmiştir. Sîzlerin huzuru ve refahı için azim ve kararlılıkla yürüttüğümüz çalışmalara şimdi de prestijli çalışmalarla yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik projelerimizin faaliyete geçmesinin haklı gururunu yaşıyorum. Evet, belki de bir çok insanımızın hiç bilmediği ama bütün insanlığın hizmetine sunduğumuz termal tesislerimizin müjdesini verirken, ilçemize ve bölgemize yeni bir değeri kazandırmanın heyecanını yaşıyorum. Bu çalışmamız insanlık için bir umut, insanımız için yarınlara mutlu bir başlangıç olacaktır.

 

Her projemizin genelde bir amacı, kendi içerisinde özel muhatabı vardır. Şimdi hayata geçirdiğimiz; ilçemizin sahip olduğu bu eşsiz değer olan termal su ve tesislerimiz, bütün insanların ortak değeri olmakla birlikte, insanlığın da hizmetine sunulmuş olacaktır. Dünya başkenti İstanbul'umuzda, sağlıklı ve mutlu yaşamın merkezi ise hayata geçirmiş olduğumuz yüzlerce proje ile artık Esenyurt olmuştur.

 

Yükselen hizmet kalitesi ve yaşam standartları ile birlikte kendi kentine yeten, bölgesine de artı değer katarak hizmet verecek olan "en"lerin sahibi Esenyurt, İstanbul'daki tek termal tesis su kaynaklarının sahibi olarak yeni bir çekim merkezi ve sağlıklı yaşam kampüsü haline gelmektedir. Sahip olduğu değerler açısından yatırım merkezine dönüşmüş olan ilçemiz, yatırım alanları içerisinde de en çok çeşitliliği içinde barındırmaktadır. Sadece fiziki yenilenme ve inşai yatırımların etkisinde kalmayıp, hizmet sektöründeki "en"lerin de yatırım yapma kararları bölgemizin sahip olduğu değerlerin mutlak bir karşılığı olarak ortaya çıkmaktadır.

Gerek sosyal yaşamdaki beklentilerin en üst düzeyde karşılanması için yapılan yatırımlar, gerekse hizmet kalitesinde sağlanan değer artışları İstanbul'un prestijli yaşamın merkezi, özelde ise sağlık turizmi açısından bölgesel merkez olma yolunda önemli bir değer olan termal sağlık hizmetlerini hayata geçirmiş olacağız.

 

İstanbul'un bir ilke sahip olacağı bu eşsiz değerlerin, yaşam/sağlık turizmi sektöründe öne çıkması, bölge illerden ve yurt dışından tedavi ve diğer ihtiyaçlar için gelecek kişi sayısının artması, medikal turizm, termal turizm ve ileri yaş/engelli turizmini kapsayan yeni sektör, ilçemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasını güçlendirecek, böylece ulusal ve uluslararası alanda erişilebilir ve sektör içerisinde hizmet/rekabet edecek termal sağlık turizm kenti haline gelmesine katkı sağlayacaktır. İstanbul gibi bir dünya metropolünde öncelikle bir termal/sağlık merkezi olacak, gerek ulusal ve gerekse uluslararası arenada bir ilçe belediyesi olarak temsil ve rekabet gücümüzü artırarak örnek belediyecilik hizmetlerimizle hak ettiğimiz ilk sıralardaki yerimizi almamızda kendimize olan haklı güvenimizi bir kez daha ortaya koyacaktır.

 

Bir kez daha yapılan bu hizmetlerin insanımızda oluşturduğu farkındalık ve haklı gururu yaşatmanın mutluluğunu yaşadığımızı ifade ederek,

 

Sağlıklı mutlu yarınlarda birlikte olma arzusu ile;

 

Saygılarımla;

Necmi Kadıoğlu
Esenyurt Belediye Başkanı