Hizmetler

Hamam

"Yıkanma, arınma ve şifa bulmaya mahsus yer" olarak kültürümüzde yer almasıyla birlikte, vücudun oksijenini çoğaltarak zihnin ve bedenin dinlenmesine faydası bulunmaktadır. Kas ağrılarını yok eder ve eklemlerin açılmasına da fayda sağlar.
Ayrıca lenf sistemi temizliğini de arttırır. Kalp atışını çoğaltır ve metabolizmanın çalışmasını sağlar ve buna bağlı olarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Günün tüm yorgunluğundan kurtularak kendinizi daha dinç hissetmenize destek olur.

Sauna

Ter ile birlikte vücuttaki toksinler vücuttaki gözeneklerden dışarı atılır. Bu cildi temizler ve ona inanılmaz bir parlaklık verir. Kilo kaybı programına dahildir. Araştırmalar bir kişinin günlük egzersizler, dengeli bir diyet ve saunayı bir araya getirerek önemli miktarda kilo kaybedebileceğini göstermiştir. Kişiyi rahatlatır, zihin ve bedenini yeniler. Saunadaki ısının ağrıyan kasları gevşettiği bilinmektedir. Sauna daha rahat uyumanızı ve ertesi gün boyunca taze ve enerjik hissetmenizi sağlar.

Dinlenme Alanı

Doğru dinlenme en az doğru beslenme kadar önemlidir. Dinlenme alanı düzenlemeleri tamamen misafirlerin rahatlığı düşünülerek planlanmış olup, misafirlerimiz havuz, masaj, buhar odası, sauna ve diğer birimlerin kullanımından sonra tesis içerisinde bu alanlarda dinlenebilirler.

Buhar Odası

Vücudu dinlendirmek ve daha rahatlamış hissetmek amacıyla kullanılır. Kaslardaki ağrıları yok eder, derinin altına kadar temizlenmesini sağlar ve en önemlisi de vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar. Sistem içerisinde elektronik bir cihaz bulunmaz. Bu yüzden elektromanyetik dalgalar etki etmez. Sıcaklık oranı en fazla 45-50 derece civarındadır, nem oranı ise %100'e yakındır.

Çamur Uygulamaları

Çamurun etkisi tropikal ilaç etkisi ile bazı durumlarda karşılaştırılabilir. Özellikle cilt hastalıklarında turbo dediğimiz çamur tipi organik maddeler içeriyorsa aynen ilaç gibi etki yapabilir. Çamur türleri içerdikleri selüloz gibi maddelerin özelliklerine göre cilt üzerinden emilerek hem cilt üzerinde iyileşme etkisi yapar, hem de vücuttaki bağışıklık sistemine ciddi etkileri söz konusudur. Çamur banyosu ile mineraller, vitaminler, doğal antibiyotikler içeren; organizmayı güçlendiren ve stres atmayı sağlayan bir terapiden faydalanabilirler.

Masaj

Yağ hücrelerini sıkıştırarak sarkmalara engel olur. Vücuttaki deformasyonu engeller, kasları rahatlatır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Felç, romatizma, kanser vb. gibi hastalıklarda doktor önerisi doğrultusunda yapılan masajlar, hastanın ağrılarını azaltır, beden ve zihin açısından olduğu kadar psikolojik yönden de rahatlamasını sağlar. Masaj yaptıran kişi kendini daha enerjik hisseder. Günümüz hayat şartlarının ortaya koyduğu olumsuz etkilerden (stres, yorgunluk vb.) kişinin uzaklaşmasını sağlar. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Egzersiz Salonu

Egzersiz, ruh ve beden sağlığının korunması ya da iyi düzeyde olan sağlık durumumuzu devam ettirmek amacıyla yapılan hareketlerdir. Her gün yapılan 30 dakikalık egzersizler, insanın kendisini mutlu hissetmesine sebep olur. Daha iyi bir görünüm, iyi bir form, daha fazla enerji ve güç için son sistem kaliteli ekipmanların yer aldığı egzersiz salonu bulunmaktadır.
Uzman eğitmenler sayesinde, kişiye özel kurgulanmış egzersiz programları ile birlikte hizmet vermektedir.

Kafeterya

Zengin çeşitliliği ile birlikte, geniş ve ferah ortamında misafirlerine kaliteli hizmet verebilmektedir. Tecrübeli ve güler yüzlü çalışanlarıyla misafirlerinin mümkün olduğunca kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamaktadır. Hijyen ve ürünlerin tazeliği konusunda ekstra önem gösterilen kafeteryada ayrıca misafirlerin vitamin ihtiyaçları da düşünülmüş olup, mevsimine göre taze meyvelerden ve çeşitli doğal ürünlerden elde edilen meyve suyu servisinin de olduğu vitamin alanı da bulunmaktadır.